Конте: Тотенхем се слаби ментално, технички и тактички, ќе треба време

2 копии

Тотенхем го надигра Брентфорд и славеше со 2-0 со што направи чекор напред кон самиот врв или поточно Топ 4 местата во Премиер лигата. Канос (автогол) и Сон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Тотенхем вечерва го совладаа Брентфорд со 2:0 во рамки на 14 коло од Премиер лигата и ја запишаа втората победа по ред. Од доаѓањето на Антонио ...
| | веќе видена | слични

Антонио Конте го презема амбициозниот Тотенхем, но пред дуелот со Брентфорд уште еднаш искрено зборувал за ситуацијата во клубот. Италијанскиот стручњак смета ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 418 | | | веќе видена

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 351 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 397 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза?, ...
сите 428 | | | веќе видена

Видеото од реакцијата на Питер Крауч кога го прашаа дали Барселона може да се врати во мечот со Баерн после 0-2 на полувреме, стана вирално по социјалните ...
сите 107 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конте: Тотенхем се слаби ментално, технички и тактички, ќе треба време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: