Ќе има дополнителни анализи и мерки за масовна вакцинација, можни се и економски стимулации

Владата на денешната редовна 121 седница ги разгледа предложените мерки и препораки на Комисијата за заразни болести за интензивирање на КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични

Матичниот лекар да биде награден со 30 денари по пациент од вкупниот број пациенти запишани кај него, откако ќе надмине 70 отсто на вакцинација од вкупниот ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 4.434 дози вакцини, од кои 1.268 се аплицирани како прва доза, 1.021 се ревакцинирани, а 2.145 граѓани примиле ...
| | веќе видена | слични

Очекувано беше Владата да се предомисли за мерките, кои ги предложи Комисијата за заразни болести за задолжителна имунизација на вработените во јавниот сектор, ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
| | веќе видена | слични

Владата ѝ ги врати назад предлог мерките на Комисијата за заразни болести и побара експертите да направат дополнителни анализи и компаративнистудии, но да ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести (КЗБ) ќе треба да направи дополнителни анализи и компаративни студии за предложените мерки, но и предлози за дополнителни мерки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата бара од Комисијата за заразни болести (КЗБ) дополнителни анализи и компаративни студии за предложените мерки, но и предлози за дополнителни мерки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има дополнителни анализи и мерки за масовна вакцинација, можни се и економски стимулации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: