Бомбашки напад пред училиште во Сомалија: Осуммина загинати, 17 повредени меѓу кои и деца

Одговорноста за експлозијата што се случила околу 7:30 часот утрово ја презедоа милитантите на Ал Шабааб, кои рекоа дека целта им била да нападнат конвој на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
2 копии
2 копии

Сириската државна агенција САНА објави дека цел на „терористичкиот напад“ бил автобус со работници кои се враќале од нафтеното поле Карата во источната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во бомбашки напад на Исламската држава (ИД) на пат во северен Ирак загинаа пет припадници на курдските сили, додека четворица се ранети, јавија американските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Курдските борци Пешмерга синоќа се убиени во северниот ирачки округ Гармијан, што е под контрола на Курдите, а екстремистите на ИД по експлозијата ги нападнаа ...
| | веќе видена | слични

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 514 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров од утре ќе престојува во дводневна посета на Сојузна Република Германија. Според ...
сите 238 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата. -Искрени честитки до ...
сите 144 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денеска е празник посветен на Свети Климент Охридски. Денеска не можам а да не се присетам на валканата пропаганда повеќе од една деценија со ...
сите 117 | | | веќе видена

Власта требаше да превзема мерки уште кога почна да се отвора инфлаторната спирала, а секое задоцнување на мерките граѓаните ќе го чувствуваат по својот ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бомбашки напад пред училиште во Сомалија: Осуммина загинати, 17 повредени меѓу кои и деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: