Јовески: Делот околу моторот не бил зафатен од пожарот, таму биле сместени тубите


Првиот човек на јавното обвинителство Љубомир Јовески во Тема на денот во Дневникот на Сител потврди дека еден од преживеаните патници му кажал дека од ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот обвинител Бисер Михајлов и истражителот Мариан Маринов кои работат на истрагата за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, на нивното ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Позната е причината за пожарот и локацијата на неговиот првичен извор во автобусот со македонски туристи на враќање од Истанбул, што се случи на автопатот ...
| | веќе видена | слични

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА АВТОБУСОТ КОЈ ИЗГОРЕ ВО БУГАРИЈА Утврдена е причината за пожарот во автобусот на Беса Транс. Ова за БТВ го кажа бугарскиот обвинител Бисер ...
| | веќе видена | слични

Позната е причината за пожарот и местото каде тој првично се појавил во автобусот со македонски туристи на автопатот „Струма“, на враќање од туристичкото ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјавија за БТВ обвинителот Бисер Михаилов и истражителот Маријан Маринов, кои работат на расветлување на трагедијата. Како што јави дописникот на МИА ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Познати се причините за пожарот во автобусот што се запали на автопатот „Струма“ во Бугарија. Ова го соопштија обвинителот Бисер Михајлов и истражителот Мариан ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот обвинител Бисер Михаилов и истражителот Маријан Маринов, кои ја водат истрагата за автобуската несреќа во Бугарија, ги открија причините за пожарот. ...
| | веќе видена | слични

Позната е причината за пожарот во автобусот со македонски туристи, кој излета на автопатот „Струма“, пренесува „БТВ“.„Автобусот бил на ремонт во Турција, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите помали коалициони партнери во Владата. „На Македонија во овој момент не ѝ се потребни ...
сите 594 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Внатре во партијата СДСМ има сериозни проблеми и ова мнозинство нема долго да трае, вели генералниот секретар на Алијанса за Албанците и градоначалник на ...
сите 147 | | | веќе видена

Американскиот заменик-помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Габриел Ескобар, во интервју за „360 степени“, ја прецизираше својата денешна изјава по ...
сите 211 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 617 | | | веќе видена

Лекарот кој ќе утврди несакана реакција после примена вакцина за Ковид-19, го пријавува случајот до МАЛМЕД по еклектронски пат и пријавува до епидемилошката ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовески: Делот околу моторот не бил зафатен од пожарот, таму биле сместени тубите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: