Кривокапиќ најави попис на населението во Црна Гора следната година

2 копии

Според роковникот од уставните одредби најрано тоа е теоретски можно да се случи на 15 декември.Претседателот на Бугарија Румен Радев на средба со неговиот ...
| | веќе видена | слични

Вложивме многу во европската приказна. Дури и ЕК вели ако не почнат преговори со Македонија и Албанија, во регионот веќе нема да им веруваат. Имаме силни ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Формирањето нова влада во Софија останува услов за интензивирање на дијалогот со Скопје за надминување на спорните билатерални прашања и повлекување на ...
| | веќе видена | слични

Формирање на нова бугарска влада до одржувањето на Европскиот совет на 16 и 17 декември е теоретски можно, но во пракса тешко изводливо покажува процедурата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За да не се разочараме, подобро да не очекуваме добар исход, но мора да продолжиме да работиме, вели вицепремиерот Никола Димитров за очекувањата и најавите во ...
| | веќе видена | слични

За да не се разочараме пак, поарно е да не очекуваме добар исход, рече вицепремиерот Никола Димитров за очекувањата и најавите во декември Бугарија да ги ...
| | веќе видена | слични

– Одговорно е од нашата страна да упатиме апел до граѓаните дека е подобро да бидеме изненадени од добар исход, отколку пак да бидеме разочарани од лош исход. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров смета дека после изминатиот период од „циклуси на надеж, па разочарување, па надеж“, одговорно е да им кажат ...
| | веќе видена | слични

Ќе се обидам да не бидам циничен. Одговорно е да им кажеме на граѓаните дека ги лажеме дека ќе има договор со Бугарија. Декември е само фикција, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 670 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривокапиќ најави попис на населението во Црна Гора следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: