Дебакл на женската селекција – пораз од С. Ирска со 0-11


2 копии

Женската ракометна репрезентација на Данска со победа од 34-16 над Тунис го отвори 25. Светско првенство. Данкинките текот на мечот го назначија уште од самото ...
| | веќе видена | слични

Ракометарките на Шпанија со победа го отворија Светското првенство кое од денеска до 19 декември ќе се одржува на нивно тло. Шпанките во премиерната рунда ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Хрватска која на последното Европско првенство го освои бронзениот медал, со пораз ги започна настапите на ракометниот Мундија кој се игра во ...
| | веќе видена | слични

Со натпреварот меѓу домаќинот Шпанија и Аргентина вечерва почнува 25. Светско ракометно првенство за жени. Првпат во историјата на смотрата на најдобрите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебакл на женската селекција – пораз од С. Ирска со 0-11

Од:
До кого (е-маил):
Порака: