Планинарот Смилев за загинатиот возач: Љупчо беше намачена душа, срце планина, личност што знаеше да помогне

Љупчо Зафиров е еден од загинатите во страшната автобуска несреќа која завчера се случи во Бугарија. Планинарот Игор Смилев за Фокус раскажува за ...
| | веќе видена | слични

Само од Владата во изминативе две години на контото на „Беса Транс“ легнале повеќе од половина милион денари. Компанијата „Беса транс“, чиј автобус имаше ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Беса транс“, чиј автобус имаше сообраќајка и изгоре на атопатот Струма во Бугарија, рпи што 45 лица загинаа, од 2010 година до денес зела неколку ...
| | веќе видена | слични

Името на компанијата „Беса Транс“ е актуелно во македонската јавност откако 45 лица ги загубија своите животи во големата трагедија на автопатот Струма во ...
| | веќе видена | слични

Шоферот на автобусот кој изгоре во трагичната несреќа која се случи на автопатот Струма во Бугарија, Љупчо Зафиров, размисувал да се пензионира, раскажува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Планинарот Смилев за загинатиот возач: Љупчо беше намачена душа, срце планина, личност што знаеше да помогне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: