ВУЧИЌ СО ЕДЕН ПОТЕГ ЈА РЕШИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Србија од Путин доби гас по неверојатно ниска цена!


2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека рускиот претседател Владимир Путин се согласил цената на гасот за Србија во наредните шест месеци да не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние сме со векови дел од истата држава, а нашите историски врски се длабоки“, рече Путин, отворајќи ја средбата со Пашинјан и Алиев.„Не би сакал да пропаднат. ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска беше домаќин на лидерите на регионалните ривали на Ерменија и Азербејџан по повод првата годишнина од мировниот ...
| | веќе видена | слични

Србија, чиј договор за набавка на руски гас истекува на крајот на годината, би можела уште половина година да ја задржи цената од 270 долари за 1.000 кубни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Сочи по средбата со претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека во следните шест месеци Белград ќе го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ најави дека наскоро од Русија ќе пристигне нова воена опрема. По средбата со рускиот лидер Владимир Путин во Сочи на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Синиша МАли се огласил на Инстаграм по повод денешниот одржан состанок на претседателите на Србија и Русија.“Благодарејќи на договорот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 216 | | | веќе видена

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
сите 166 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВУЧИЌ СО ЕДЕН ПОТЕГ ЈА РЕШИ ЕНЕРГЕТСКАТА КРИЗА Србија од Путин доби гас по неверојатно ниска цена!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: