Партиските тела утре решаваат


Досега четворица кандидати се пријавија за претседател на СДСМ. Во моментов кандидатура поднесува Јован Деспотовски, актуелен директор на Дирекцијата за ...
| | веќе видена | слични

Фросина Ременски, Димитар Ковачевски, Властимир Алексовски, Јован Деспотовски и Миле Зечевиќ, овие петмина имаат амбиции да го водат СДСМ во следните четири ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рокот за поднесување кандидатури истекува попладнево во 16 часот. Дотогаш се очекува Јован Деспотовски да соопшти дали ќе биде четвртиот кандидат за партиски ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Димитар Ковачевски, Фросина Ременски и Властимир Алексовски засега се тројцата официјални кандидати за претседател на СДСМ. Рокот за поднесување кандидатури ...
| | веќе видена | слични

Кумановци добро го познаваат Властимир Алексовски, најновиот кандидат за лидер на СДСМ. Познат како Ваце Мува, тој е легенда низ кумановските улици. Откако ја ...
| | веќе видена | слични

Триесет години не е инвестирано во македонскиот енергетски сектор. Нашите капацитети се стари, од поранешна Југославија. Но, државата има механизми да спречи ...
| | веќе видена | слични

До вчера во СДСМ стигнаа три кандидатури на поранешната потпретседателка на партијата Фросина Ременски, на заменик министерот за финансии и член на Извршниот ...
| | веќе видена | слични

Претпоставки и шпекулации се информациите во јавноста дека со „Алтернатива“ сме разговарале за распределување ресори или за определени имиња. Не сме дојдени на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиските тела утре решаваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: