Стефковски го посети семејството од Сингелиќ кое загуби два члена во автобуската несреќа во Бугарија

4 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, денес направи посета на семејството Османи од населеното место Сингелиќ. Семејството Османи има ...
| | веќе видена | слични

Потпишани решенијата за доделување на субвенции за купување на печки на пелети. ✅ Завршена е целосно постапката, следува доделување на решенијата и исплата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес 26.11.2021 година во просториите на општина Гази Баба оддржа средба со преставници на Здружението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По големиот број на реакции и барања од страна на граѓаните на општина Гази Баба, вечерва 25.11.2021 година, градоначалникот Бобан Стефковски заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот Стефковски на официјалната страна на фејсбук напиша: -Во овие тешки моменти на жалост во Република Македонија, солидарноста и хуманоста треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба Бобан Стефковски, денеска поднесе предлог Одлука за доделување на финансиска помош на семејствата на настраданите во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалникот на Општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес 24.11.2021 година (среда), поднесе барање до претседателот на Советот на општина Гази Баба за ...
| | веќе видена | слични

За отворањето, градоначалникот Стефковски информираше на својата официјална фејсбук страна на која напиша:-Секое дете е важно, за таа цел денес имав посебна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 461 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стефковски го посети семејството од Сингелиќ кое загуби два члена во автобуската несреќа во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: