Мало девојче нападнато со тврд предмет во Аеродром

5 копии
2 копии

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден, возач на ЈСП Скопје бил нападнат на автобуска постојка. -Во СВР Скопје, вчера во 21.30 часот Д.Т.(49) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Сношти, во вечерните часови, во полициските станици низ Скопје имало неколку пријави за каснување од куче скитник. Како и минатата недела што се случи, така и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маж со своето возило удрил во паркиран автомобил по што сопственикот на паркираното возило бил и физички нападнат. Ова се случувало синоќа во Центар, а од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 298 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 398 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Видеото од реакцијата на Питер Крауч кога го прашаа дали Барселона може да се врати во мечот со Баерн после 0-2 на полувреме, стана вирално по социјалните ...
сите 117 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза?, ...
сите 273 | | | веќе видена

До 11 декември е рокот за пријавување на кандидатура за претседател на партијата за закажаниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 12 декември во салата ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мало девојче нападнато со тврд предмет во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: