Колку луѓе починаа од коронавирусот во Европа?

Речиси три милијарди луѓе или 37 отсто од светската популација никогаш не користела интернет и покрај фактот што поради пандемијата на коронавирусот сѐ повеќе ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Цените на храната на светските берзи се зголемија во ноември, четврти месец по ред и остануваат на највисоко ниво во последните 10 години, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Причина за продолжувањето на поскапувањето е зголемената побарувачка на пченица и млечни производи.  Просечната вредност на индексот на цените на храната на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Најмалку 41 милијарда долари ќе им требаат на ОН во следната година за да им помогнат на 183 милиони најранливи луѓе во светот погодени од епидемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канцеларијата на ОН за хуманитарни прашања (OCHA) денеска објави дека во 2022 година ќе биде потребна некаква итна помош за околу 274 милиони луѓе.Тоа е скок ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку луѓе починаа од коронавирусот во Европа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: