ВАКВИ ЦЕНИ НЕ ПАМЕТАТ ОД 1990 ГОДИНА: Заштедите на граѓаните опаѓаат во САД


Потрошувачките цени во САД се зголемија за 5,0 отсто во октомври, во споредба со истиот месец во 2020 година, што е највисока стапка на годишно ниво од ноември ...
| | веќе видена | слични

Двојно ќе поскапи струјата за домаќинствата идната година. Производната цена на ЕСМ ќе порасне од сегашните 36 евра на над 40 евра за мегават час, дознава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата најави дека ќе ја искористи енергетската „ладна резерва“ ТЕЦ Неготино за да го намали ударот од енергетската криза. Планирано е термоелектраната да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата на Република Македонија на денешната редовна 121 седница темелно и сеопфатно ги разгледа предложените мерки и препораки на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 215 | | | веќе видена

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
сите 166 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВАКВИ ЦЕНИ НЕ ПАМЕТАТ ОД 1990 ГОДИНА: Заштедите на граѓаните опаѓаат во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: