Северна Кореја им забрани на граѓаните да носат кожни капути

2 копии
2 копии

Американскиот министер за одбран Лојд Остин изјави дека Соединетите држави остануваат подготвени за дијалог со изолираната влада во Пјонгјанг и покрај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северна Кореја воведува забрана за носење на кожни капути за да ги спречи обичните граѓани да го копираат стилот на нивниот лидер, Ким Јонг Ун. Според ...
| | веќе видена | слични

Од Северна Кореја секогаш стигнуваат забавно-страшни вести. Смешни затоа што не можеш да им веруваш на своите очи и уши кога ги гледаш или слушаш, а страшно ...
| | веќе видена | слични

Момче било осудено на смрт затоа што прошверцувал копија од популарната јужнокорејска серија Squid game во Северна Кореја. Ова е првпат некој да биде казнет во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја им забрани на граѓаните да носат кожни капути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: