Малолетници украле пари од црквите во Копанце и Туденце

5 копии

Кривична пријава доби 43 годишен стружанец поради прекршување на решението за задолжителна изолација и напад со остар предмет на вработен во обложувалница, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ОВР Струга поднесе кривична пријава против С.Р.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно орудие при ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Уапсени се двајца лихвари од Штип. Тие давале заеми на социјално загрозени семејства, наплатувајќи им за тоа енормно високи камати. За ова информираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Отсекот за економски криминал при СВР Штип вчера ги лишиле од слобода Е.Ј.(39) и С.Ј.(45), од Штип, ...
| | веќе видена | слични

Жител на тетовското село Пирок бил приведен од полицијата поради тоа што претходно попречувал 63 годишна жена која службено вршела геодетско мерење на имот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетници украле пари од црквите во Копанце и Туденце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: