Скопјани нападнати од кучиња скитници

4 копии

Во Полициската станица Кочани вчера попладне било пријавено дека на ул.„Страшо Ербапче“ непознато патничко возило удрило во малолетен пешак од Кочани и го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден, возач на ЈСП Скопје бил нападнат на автобуска постојка. -Во СВР Скопје, вчера во 21.30 часот Д.Т.(49) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Сношти, во вечерните часови, во полициските станици низ Скопје имало неколку пријави за каснување од куче скитник. Како и минатата недела што се случи, така и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 301 | | | веќе видена

Операционализирани чекори за враќање на социјалдемократијата кон изворните корени – работничките и синдикалните движења и организации, правата на работниците, ...
сите 370 | | | веќе видена

Барселона од Лигата на шампионите се происти во групната фаза целосно неочекувано. Во група со Баерн, Бенфика и Динамо Киев Каталонците освоија само седум бода ...
сите 106 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

На форумот се обратија повеќе сенатори и конгресмени од САД, како и голем број на тематски експерти. Домаќин е поранешниот конгресмен Роберт Питинџер, а на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претсеадтелот на Собранието Талат Џафери денеска упати честитка до православни верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, граѓани на ...
сите 112 | | | веќе видена

Во последниве недели се зборува за новиот вид на корона вирусот, Омикрон, кој брзо се шири во Европа, а на кој младите, а со тоа и децата, сега се сметаат за ...
сите 660 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани нападнати од кучиња скитници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: