Кривични пријави против малолетници кои ограбиле две цркви

7 копии

На 02.12.2021 во 14.10 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Штип приведе две лица за кои постои сомнение дека се занимавале со лихварство - давале пари на заем со усни и писмени договори со побарување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 02.12.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Отсекот за економски криминал при СВР Штип ги лишиле од слобода Е.Ј.(39) и С.Ј.(45), ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Контролирани се 19 автобуси и други моторни возила што вршат превоз на патници и сите се упатени во станици за технички преглед во градот. -Кај еден автобус се ...
| | веќе видена | слични

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против М.Л (39) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Во периодот од февруари до ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека и годинава спроведува превентивна кампања, со цел на граѓаните да им се укаже за можните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 587 | | | веќе видена

– На оваа седница предлагам оваа ставка да се зголеми на 3,5 милиони денари, со цел да се излезе во пресрет на семејствата на загинатите и повредените од ...
сите 293 | | | веќе видена

Побитно од броење на денови е да се воспостави канал на комуникација и да се направи план како да се тргне ветото, па ќе се види дали ќе е тоа декември или ...
сите 280 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Посетата на косовскиот заменик министер за правда на Блерим Салаху на Скопје е одложена, потврдија за МИА од Министерството за правда во Скопје. Салаху требаше ...
сите 217 | | | веќе видена

Баерн Минхен продолжува да биде „страв и трепет“ за Барселона, а Томас Милер енигма за Марк Андре Тер Штеген. Поранешниот германски репрезентативец вчера го ...
сите 111 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 169 | | | веќе видена

Охрид, 9. декември 2021 (ИНПРЕС) – Според официјалните податоци на Министерството за здравство на Република Македонија, во првата недела од декември, во Охрид ...
сите 346 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска во Скопје, ќе се обрати на ...
сите 219 | | | веќе видена

Бучковски зборува за неизвесност, додека Владата е сигурна дека само што не сме добиле датум за преговори. Бучковски со истиот наратив како Заев пред две ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривични пријави против малолетници кои ограбиле две цркви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: