Кремљ: Русија не е вмешана во „хаванскиот синдром“

2 копии

Европскиот парламент ги повика земјите кои ги користат услугите на руската платеничка група „Вагнер“ да ги прекинат сите врски со приватната компанија, за која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барнс доставил тајно предупредување до руските разузнавачки служби дека ќе ги чекаат последици доколку се одговорни за мистериозната болест. Официјален Кремљ ...
| | веќе видена | слични

ЕП најостро ги осудува грозните злосторства кои ги извршила групата Вагнер и поврзани приватни воени субјекти, се наведува во резолуцијата усвоена со големо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 629 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ: Русија не е вмешана во „хаванскиот синдром“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: