Експлодира цистерна на автопатот A4 кај Загреб (ВИДЕО)

4 копии

Околу 13 часот денеска одекна силна експлозија во центарот на Минхен. Експлозијата се случила недалеку од мостот „Донерсбергер брике“ во близина на главната ...
| | веќе видена | слични

Три лица се повредени во експлозија што се случи денеска во близина на главната железничка станица во Минхен, Германија, соопшти градската противпожарна ...
| | веќе видена | слични

На терен се сите итни служби. Железничкиот сообраќај е во прекин, но полицијата објавила дека нема опасност надвор од зоната на експлозијата. Во Минхен на ...
| | веќе видена | слични

Не е познато дали има повредени или жртви во експлозијата во Минхен. Кај железничка станица во Минхен во Германија се случила експлозија. Во моментот на ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата се случила во близина на фреквентната железничка станица Донерсбергербрик во германскиот град Минхен, соопшти денеска полицијата. До експлозија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во знак на благодарност, денеска е домаќин на колегите лекари од болницата „Пирогов“ од Софија, Република Бугарија ...
сите 309 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 381 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Чави Ернандес не го криеше големото разочарување по поразот од Баерн Минхен и огорчено нагласи дека мора да се соочи со суровата реалност, која во овој момент ...
сите 118 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 114 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најавува нова доктрина и кадровски промени по Конгресот на којшто ќе се избира нов лидер на партијата в недела. Од партијата исто така брифираа дека ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлодира цистерна на автопатот A4 кај Загреб (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: