Општина Битола исплати 1.170 000 денари за 52 здруженија на граѓани

Во тек се консултации и разговори со локалните здруженија на граѓани со цел нивно активно учество во подготовка на годишните програми и буџетот на општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Апелирам, сите кои сакаат да учествуваат во креирањето на локалните политики, да ја отворат веб страницата www.novaidninazastip.mk, каде може да даваат ...
| | веќе видена | слични

Од денеска до 5-ти декември, граѓаните на Општина Штип можат да даваат предлози, проекти и идеи, кои ќе ги инкорпорираме во нашите програми и буџет за 2022 ...
| | веќе видена | слични

Штипјани во наредните пет дена на веб страницата „Нова иднина за Штип" ќе можат да даваат предлози за решавање на инфраструктурни проекти во нивните населби. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов на денешната прес-конференција истакна дека идеите на граѓаните ќе бидат дел од новиот буџет на општината. – ...
| | веќе видена | слични

Кумановци од денеска имаат можност електронски да се вклучат во креирањето на буџетот на Општината за наредната година, соопштија денеска надлежните од ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, порачува дека Струмица е и ќе остане родова сензитивна Општина. Костадинов вели дека и мажите и жените ...
| | веќе видена | слични

Струмица е и останува родова сензитивна Општина. И мажите и жените активно учествуваат во локалното управување и одлучување. Но, мора да го зајакнеме учеството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Битола исплати 1.170 000 денари за 52 здруженија на граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: