За една година само во Тетово откриени се 59 технички неисправни возила кои вршеле превоз на патници


2 копии

Во период од ноември 2020 година досега СВР Тетово на поширокото тетовско подрачје има вкупно поднесено санкции за 59 технички неисправни возила кои вршеле ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во текот на изминатиот викенд и неколку дена претходно тетовската полиција бележи три сообраќајки незгоди на автопатот Тетово-Скопје, за кои причина било ...
| | веќе видена | слични

Во текот на годината има вкупно шест случаи на незгоди во кои биле прегазени диви прасиња, а има и примери со зајаци, мачки и една мечка. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Евиденција на тетовската полиција за учество на пешаци во сообраќајни незгоди бележи дека за изминатите десет месеци од годинава во Тетово и Tетовско имало 57 ...
| | веќе видена | слични

Променливото време, непредвидливите временски услови на патиштата во комбинација со непочитување на правилата за возење се најчеста причина за загрозување на ...
| | веќе видена | слични

За сите на кои им се изречени мерки, изготвени им се соодветни поднесоци, додека паричната глоба за овој вид прекршок, согласно член 23 од Законот за ...
| | веќе видена | слични

Евиденцијата на тетовската полиција покажува дека заклучно со 31 октомври годинава, на поширокото тетовско подрачје изречени се вкупно 232 мерки на исто толку ...
| | веќе видена | слични

Од лани досега имаме за 70 отсто зголемени контроли и утврдени сообраќајни прекршоци, намален е бројот на жртви, на незгоди со тешки телесни повреди и ...
| | веќе видена | слични

Од минатата година до сега имаме за 70% зголемени контроли и утврдени сообраќајни прекршоци, намален е бројот на жртви, на незгоди со тешки телесни повреди и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За една година само во Тетово откриени се 59 технички неисправни возила кои вршеле превоз на патници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: