Владата ќе треба да пресече дали да ја прифати или не цената по која ЕСМ ќе ја продава струјата


Енергетските компании ги прават последните пресметки колкаво зголемување на цената на струјата ќе бараат. Според информациите тоа најверојатно ќе биде за 10%. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продавниците во Велика Британија би можеле да останат без вино и други алкохолни пијалоци за Божиќ, бидејќи нема доволно возачи за испорака. Британската ...
| | веќе видена | слични

Двојно ќе поскапи струјата за домаќинствата идната година. Производната цена на ЕСМ ќе порасне од сегашните 36 евра на над 40 евра за мегават час, дознава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата најави дека ќе ја искористи енергетската „ладна резерва“ ТЕЦ Неготино за да го намали ударот од енергетската криза. Планирано е термоелектраната да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 629 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе треба да пресече дали да ја прифати или не цената по која ЕСМ ќе ја продава струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: