Бујамин Рушити од Беса избран за претседател на Советот на Општина Брвеница

Советот на Општина Брвеница денеска на конститутивната седница за нов претседтаел го избра Бујамин Рушити од Беса. За него гласаа осум советници, додека шест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судскиот совет сè уште ги нема добиено одлуките на Врховен суд кои се однесуваат на два предмета, а со кои се опфатени тројца судии, и нема податок дали се ...
| | веќе видена | слични

Изјава на портпаролот на Судски совет, Љубиша Арсиќ, во врска со одлуките на Врховен суд. -Судскиот совет се уште ги нема добиено одлуките на Врховен суд кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тринаесетте советници на ВМРО ДПМНЕ ги коригираа свечените изјави со уставното име на државата и ги доставија до Државниот инспекторат за локална самоуправа. ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Центар е без претседател и е единствена скопска општина која работи со претседавач, односно седниците ги води најстариот советник. Во сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на Општина Центар вчера ја одржа втората седница, која започна со едноминутно молчење во знак на почит на трагично загинатите граѓани во сообраќајната ...
| | веќе видена | слични

По првата точка, верификацијата на мандатот на еден од советниците кој не беше присутен на конститутивната седница на Советот, советниците од советничката ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Центар денеска ја одржа втората седница, на која е одлучено од февруари, седниците да се пренесуваат во живо на интернет. Како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бујамин Рушити од Беса избран за претседател на Советот на Општина Брвеница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: