Вучиќ: За секое првородено дете ќе дадеме по 300.000 динари

Српскиот претседател и лидер на владејачката партија Александар Вучиќ најави дека повеќе нема да се кандидира за претседател на Српската народна партија (СНС) ...
| | веќе видена | слични

Србија, чиј договор за набавка на руски гас истекува на крајот на годината, би можела уште половина година да ја задржи цената од 270 долари за 1.000 кубни ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Сочи по средбата со претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека во следните шест месеци Белград ќе го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ најави дека наскоро од Русија ќе пристигне нова воена опрема. По средбата со рускиот лидер Владимир Путин во Сочи на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Синиша МАли се огласил на Инстаграм по повод денешниот одржан состанок на претседателите на Србија и Русија.“Благодарејќи на договорот ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека рускиот претседател Владимир Путин се согласил цената на гасот за Србија во наредните шест месеци да не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 605 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 453 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров од утре ќе престојува во дводневна посета на Сојузна Република Германија. Според ...
сите 238 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата. -Искрени честитки до ...
сите 144 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денеска е празник посветен на Свети Климент Охридски. Денеска не можам а да не се присетам на валканата пропаганда повеќе од една деценија со ...
сите 117 | | | веќе видена

Власта требаше да превзема мерки уште кога почна да се отвора инфлаторната спирала, а секое задоцнување на мерките граѓаните ќе го чувствуваат по својот ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: За секое првородено дете ќе дадеме по 300.000 динари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: