Бугарија ќе си ги проверува патиштата, ако има и други вакви недоследности ќе има и тужби


Портпаролката на бугарското јавно обвинителство, Сијка Милева на денешната прес конференција соопшти дека денеска главниот обвинител му наредил на Врховното ...
| | веќе видена | слични

-Посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа во Бугарија после нивниот транспорт на аеродромот во Скопје, веднаш ќе бидат упатени кон ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Со два воено-транспортни авиони денеска во 9 часот од Бугарија се очекува на Меѓународниот аеродром Скопје да пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за надворешни работи известуваат за измена на саатници при пречекот и испраќањето на загинатите од автобуската несреќа во Бугарија до нивните ...
| | веќе видена | слични

По пристигнувањето, како што најавија од МНР, поворката ќе се движи по однапред утврдена патека до и низ главниот град.Во периодот од 10 до 13 часот граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре наутро пристигнуваат телата на 45-те жртви од автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Од скопскиот аеродром поворката со телата ќе се движи ...
| | веќе видена | слични

Банкините кај одморалиштето на автопатот „Струма“ каде што се случи трагедијата со автобусот на Беса Транс биле погрешно поставени, стои во новото бугарско ...
| | веќе видена | слични

Телата, како што соопшти бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов, ќе се транспортираат со два воени авиони. -Бугарската страна ќе обезбеди два воено - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 523 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија ќе си ги проверува патиштата, ако има и други вакви недоследности ќе има и тужби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: