Дали осмиот патник кој ја преживеал автобуската несреќа е со арапско потекло?


На прашањето дали осмиот патник кој се води како исчезнат е извесен Шаип Науф ал Салах на возраст од 36 години од Обединетите Арапски Емирати портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Уште тројца од повредените македонски патици во несреќата на магистралата Струма во Бугарија, денеска се пренесени во земјава. Меѓу нив е 24 годишната Медина ...
| | веќе видена | слични

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Уште тројца од повредените македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија се очекува да пристигнат денеска, откако двајца во саботата беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алах да им даде рај на починатите, а на повредените што поскоро опоравување, напиша вчера на својот фејсбук-профил Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“, ...
| | веќе видена | слични

Шефица на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пак за ТВ24 вели тие завршиле со своите надлежности. Собраната документација, ...
| | веќе видена | слични

Трагедијата во која загинаа 45 луѓе меѓу кои 12 деца за споственикот на Беса Транс била тест од Алах. По пет дена молк на социјалните мрежи денеска се огласи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ДНК-профилите за идентификацијата на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
| | веќе видена | слични

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 361 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 383 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали осмиот патник кој ја преживеал автобуската несреќа е со арапско потекло?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: