Светот денеска „се бои” во портокалово за да се стави крај на насилството врз жени и девојчиња

„Обој го светот портокалово: КРАЈ НА НАСИЛСТВОТО ВРЗ ЖЕНИТЕ СЕГА!” е насловена овогодинешната кампања за 16-те дена активизам против насилство врз жени и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дрогериите на dm кои се познати по своите филантропски принципи на работа уште еднаш го потврдуваат приматот на општествено-одговорна компанија. Трета година ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изминатиов период е воспоставена институционална и законска рамка за спречување и борба со насилството врз жените и семејното насилство согласно Акцискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска претседаваше со втората седница на Националното координативно тело за имплементација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Семејното насилство на југоистокот од државата бележи пораст. Податоците од невладината организација „Скај плус“ покажува дека на годишно ниво институциите ...
| | веќе видена | слични

Во Струмица ќе се отвори советувалиште за жртви на семејно насилство каде ќе се овозможи психосоцијална поддршка на жртвите за ресоцијализација и реинтеграција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска одржа работна средба со Симона Граната Менгини, секретарката на Венецијанската комисија, на која се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 293 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска за Телма телевизија ги објасни деталите кои на обвинителите им ги открил сопственикот на компанијата Беса Транс, чиј автобус ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светот денеска „се бои” во портокалово за да се стави крај на насилството врз жени и девојчиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: