Дали 36-годишен Арап е исчезнатиот „осми патник“ во автобусот на Беса Транс


Бугарската обвинителка Сијка Милева на денешната прес конференција не можеше да одговори дали мистериозниот патник е извесен Шаип Науф ал Салах, 36-годишен ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Уште тројца од повредените македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија се очекува да пристигнат денеска, откако двајца во саботата беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
| | веќе видена | слични
11 копии

ДНК-профилите за идентификацијата на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
| | веќе видена | слични

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
| | веќе видена | слични

Се уште нема водечка верзија за причините за тешката сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која животот го загубија 45 лица. „Кога ќе се ...
| | веќе видена | слични

Сослушан е сопственикот на БЕСА Транс и уште 7 други лица кои биле дел од патувањето. Тие се достапни за органите тврди државниот обвинител. Сите материјални ...
| | веќе видена | слични

ДНК материјалите, 8 записници од испитани сведоци, и целокупната документација за автобусот од компанијата „Беса транс“ и Министерството за транспорт – јавниот ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство и официјално ги предаде ДНК профилите земени од родните на трагично починатите лица од автобуската несреќа. Првиот човек на Македонското ...
| | веќе видена | слични

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, со своите тимови, имаа ...
сите 226 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали 36-годишен Арап е исчезнатиот „осми патник“ во автобусот на Беса Транс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: