(ВИДЕО) Мате Римац на Макрон му ги покажа Бугати и Невера - мило ми е што не избраа нас за пред гостите


Француската химна на Марсеј одекна утрово во Пантовчак на свечениот пречек на францускиот претседател Емануел Макрон, кој е во прва посета на француски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тереза Кесовија, хрватската дива откри дека им пеела на Емануел Макрон и Французите на свечениот ручек во загрепска Еспланада. На барање на новинарите, Тереза ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Италијанскиот премиер Марио Драги и францускиот претседател Емануел Макрон денеска потпишаа договор за зајакнување на билатералните односи, во време кога ...
| | веќе видена | слични

Франција има визија за создавање на област на мир, стабилност и соработка на Западен Балкан, за засилување на протокот на луѓе и за создавање на европски ...
| | веќе видена | слични

реза Кесовија откри дека им пеела на Емануел Макрон и Французите на свечениот ручек во загрепската Еспланада. Тереза ја испеала француската шансона „La Chanson ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Загреб изјави дека Париз сака Западен Балкан да биде простор на мир и стабилност. – Француската визија е да ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и францускиот претседател Емануел Макрон денеска во Загреб потпишаа Декларација за стратешко партнерство, додека министрите ...
| | веќе видена | слични

Тој оцени дека оваа посета е „секако ново поглавје“ во односите меѓу двете земји.„Оваа соработка што ќе ја зајакнеме е исклучително важна за темата пред нас, ...
| | веќе видена | слични

Хрватската дива Тереза ​​Кесовија и некогашниот фудбалски селектор Ќиро Блажевиќ денеска ќе присуствуваат на заеднички ручек со францускиот претседател Емануел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 360 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 382 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Ги пронашле вчера во авион на аеродромот Шипхол во Амстердам.Да потсетиме, минатата недела во Амстердам од Јужна Африка пристигнаа патници со два авиони, а ...
сите 448 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Мате Римац на Макрон му ги покажа Бугати и Невера - мило ми е што не избраа нас за пред гостите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: