Град Скопје ќе додели парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

16 копии

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама реагираше на трагичниот настан што се случи синоќа кај Дечани, во Косово, каде меѓу загинатите се и двајца средношколци. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Македонија за трагично загинатите лица во ...
| | веќе видена | слични

Телеграми со сочувство за трагичниот настан и натаму продолжуваат да пристигнуваат. Американскиот државен секретар Ентони Блинкен упати изрази на сочувство до ...
| | веќе видена | слични

На објектот на македонската амбасада во Тирана, македонското знаме е поставено на половина копје, по одлуката на владата за тридневна жалост, поради ...
| | веќе видена | слични

Низ македонските амбасади во голем број држави знамињата се спуштени на половина копје, а во амбасадата во Софија уште од изутрина граѓани оставаат цвеќиња, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 253 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 384 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 389 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје ќе додели парична помош за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: