И Италија ги засилува ковид-мерките

5 копии

Со појавата на новиот сој на коронавирусот, земјите членки на ЕУ повторно посегнуваат по нови рестрикции за патување внатре во Унијата, додека Европската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Негативен ПЦР-тест кој сами ќе си го платат мора да покажат грчките граѓани при влезот во црквите од 18 ноември па наваму, пишува МКД . Владата со мерката сака ...
| | веќе видена | слични

По големиот раст на бројот заразени со коронавирусот последните неколку седмици, грчките власти воведоа нови ограничувања коишто верниците ги обврзуваат да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

СДСМ и Алтернатива се договориле за програмскиот концепт. Останува да се поделат министерските и директорските места во владата. „Имавме конструктивна средба и ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 660 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Италија ги засилува ковид-мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: