„Меси засрами се “

Поранешниот холандски репрезентативец, Рафаел ван дер Варт, жестоко го критикува Лионел Меси за она што го одигра во дербито со Манчестер сити. ПСЖ, забележаа ...
| | веќе видена | слични

Вечната дилема, кој е подобар, Кристијано Роналдо или Лионел Меси, ги дели навивачите ширум светот. Двајцата, веројатно најдобрите светски фудбалери од крајот ...
| | веќе видена | слични

„Црвените ѓаволи“ го замолкнаа „Стемфорд Бриџ“ во 50. минута откако Џејдон Санчо погоди за 1-0 по големата грешка на Жоржињо на средината на теренот. Сепак, ...
| | веќе видена | слични

Серхио Рамос вчера конечно дебитираше во дресот на ПСЖ. Рамос пристигна во францускиот клуб пред почетокот на оваа сезона како слободен играч од Реал Мадрид и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ел Национал“ тврди дека Лионел Меси веќе донел одлука како ќе се одвива неговата фудбалска кариера досамиот крај. Според шпанскиот весник, Меси ќе го ...
| | веќе видена | слични

„Франс Фудбал“ не верува дека некој во соблекувалната на ПСЖ има моќ да влијае на одлуката на Килијан Мбапе за неговата иднина, извесно е дека тој заминува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Меси засрами се “

Од:
До кого (е-маил):
Порака: