Радев очекува дијалогот со Скопје да доведе до конкретни резултати


Бугарија очекува дијалогот со Македонија да доведе до конкретни резултати. Ова го изјави претседателот Румен Радев во телефонскиот разговор со Оливер Вархеји, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Груби и Владата ја фрлаат државата во вештачка криза со издигнување на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање, велат во партиското соопштение од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за развојните и интегративните процеси на Македонија во Европската Унија со посебен акцент на натамошното унапредување на реформските процеси и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарите ширум Европа излегуваат на протест . За денеска напладне е закажан првиот протест во Берлин, а Иницијативниот комитет најавува дека ќе следат уште два ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи поддршка за решавање на случајот во соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во Берлин денеска ќе се одржи студентски протест против дискриминацијата на Бугарите во Република Северна Македонија. Идејата за демонстрациите е на ...
| | веќе видена | слични

Гледам дека има огромни напори од двете страни,  за да се стават на маса отворените прашања и да се најде нивно решение што ќе даде сериозна основа за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 360 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 382 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 613 | | | веќе видена

Ги пронашле вчера во авион на аеродромот Шипхол во Амстердам.Да потсетиме, минатата недела во Амстердам од Јужна Африка пристигнаа патници со два авиони, а ...
сите 448 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев очекува дијалогот со Скопје да доведе до конкретни резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: