Катастрофата на „Струма“: Кој се обидува да ја политизира трагедијата?


Тоа беше очекувано: беа потребни само неколку часа за да започне политизирањето на трагедијата на автопатот „Струма“. Од ГЕРБ веднаш изјавија дека одговорни за ...
| | веќе видена | слични

Додека денеска се чека новата средба Заев – Гаши и дали Алтернатива ќе се приклучи кон парламентарното мнозинство, на нашата ФБ страница коментари на невидено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
| | веќе видена | слични

По тагата доаѓа потрагата по правда за роднините на загинатите во жестоката сообраќајна несреќа на автопатот Струма. Судот може да досуди отштета до 250.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарски „Блиц“ пишува дека Република Бугарија ќе треба да исплати 125 илјади евра по лице односно околу 13 милиони евра за починатите од сообраќајната несреќа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Министерството за регионален развој и јавни работи и Државната агенција за безбедност на патиштата во Бугарија започнаа со итен увид на знаците и коловозните ...
| | веќе видена | слични

По трагедија на автопатот Струма во Бугарија по налог на главниот јавен обвинител започна увид во надзорот за законитоста на ознаките на патиштата и патната ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на бугарското јавно обвинителство, Сијка Милева на денешната прес конференција соопшти дека денеска главниот обвинител му наредил на Врховното ...
| | веќе видена | слични

Човечка грешка е водечка и главна причина за трагедијата на автопатот „Струма“, изјави на денешен брифинг заменик главниот обвинител и директор на Националната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 114 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катастрофата на „Струма“: Кој се обидува да ја политизира трагедијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: