УХМР: Од утре се очекува снег на планините, од вторник намалување на температурите

Во следните денови, под влијание на циклонска активност од Медитеранот, ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 1. декември 2021 (ИНПРЕС) – Водостојот на Охридското Езеро за 24 часа порасна за три сантиметри, благодарение на врнежите од дожд и снег. Според ...
| | веќе видена | слични

Иако календарски зимата започнува на 21. декември, во земјава веќе го видовме првиот снег и ги почувствуваме температурите под нулата. Според прогнозите на ...
| | веќе видена | слични
14 копии
13 копии

Денес и утре времето во Македонија ќе биде претежно стабилно и суво, односно сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, денес претежно ...
| | веќе видена | слични

Дали сте подготвени за првата вистинска зимска ноќ за оваа сезона? Подобро – подгответе се, зашто температурите се симнуваат длабоко под нулата. Подгответе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Од утре се очекува снег на планините, од вторник намалување на температурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: