Станков: Додека не заврши постапката не може да се утврди точниот број настрадани


Заврши обдукцијата на телата на починатите во Бугарија. Во врска со последните изјави на бугарските истражители дека во остатоците од автобусот се пронајдени ...
| | веќе видена | слични

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Според најавите од Обвинителството на Бугарија, идентификацијата на телата на 45-те жртви во сообраќајната несреќа минатиот вторник на автопатот „Струма“ треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Посмртните останки на 45-те загинати во сообраќајната автобуска несреќа во Бугарија ќе бидат пренесени во Македонија со организиран авионски лет в петок ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција, владините портпароли информираа дека посмртните останки на 45-те загинати во сообраќајната автобуска несреќа во Бугарија ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска или утре треба да завршат ДНК анализите на починатите во автобуската несреќа во Бугарија, по што, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ тврди дека автобусот што учествуваше во несреќата на автопатот „Струма“ во Бугарија, пред да замине ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија во која настрадаа наши сограѓани, авионски ќе бидат донесени во петок, а преку организиран државен ...
| | веќе видена | слични

Телата на 45-те загинати во автобуската несреќа, најдоцна до петок ќе бидат пренесени во скопје со авион на Република Бугарија преку организиран државен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Станков: Додека не заврши постапката не може да се утврди точниот број настрадани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: