Во Софија уапсено лице заради говор на омраза на Фејсбук поврзан со автобуската трагедија

2 копии

Бугарските полоциски служби привеле 24-годишен маж, кој објавувал коментари на Фејсбук поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика во соработка со полициски службеници од СВР Скопје извршиле информативен разговор со В.Е. од Скопје ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика по извршени оперативни проверки и активности, а во соработка со полициски службеници од СВР Скопје ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопјанец бил повикан во полициска станица на информативен разговор поради говор на омраза за автобуската несреќа во која загинаа 45 луѓе. Тој на социјалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјанец е повикан на информативен разговор во полиција поради коментар на социјалната мрежа „фејсбук“ кој содржи говор на омраза во врска со натраданите во ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија е уапсен е маж за нечовечни коментари за трагедијата на автопатот „Струма“, соопшти бугарското МВР, информира Nova.bg. Мажот е уапсен на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарското Министерство за внатрешни работи соопшти дека во Софија е уапсен 24-годишен маж поради неговите коментари на Фејсбук за трагичната автобуска несреќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Софија уапсено лице заради говор на омраза на Фејсбук поврзан со автобуската трагедија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: