Во Европа од Ковид-19 досега починале над 1,5 милиони луѓе

Во 2019 и 2020 година се дијагностицирани 24 отсто помалку нови случаи на ХИВ инфекција, се вели во заедничкиот извештај на Регионалната канцеларија за Европа ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија објави графикон заснован на податоците на Европскиот центар за превенција и контрола на болести кој го покажува односот на вакцинирани и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извршниот директор на СЗО за Европа ги повикал Европските земји да разгледаат можност за задолжителна вакцинација. Роб Батлер за "Sky News" рекол дека е време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Европа од Ковид-19 досега починале над 1,5 милиони луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: