Програмските определби ќе бидат клучни во одлучувањето дали да се влезе во Владата, вели Реџепи


Од Алтернатива потврдуваат дека утре вечер во 18 часот ќе почне состанокот на Централното претседателтво на партијата, на кој ќе треба да се утврди став, како ...
| | веќе видена | слични

„Во дебатната емисија на ТВ Шења новинарот Насер Пајазити рече дека Алтернатива е независен политички субјект, кој сам одлучува, но напомнувајќи дека таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците, коалициониот партнер на Алтернатива, објави соопштение за јавноста во кое тврди дека партијата на Африм Гаши најмалку три пати по ред го ...
| | веќе видена | слични

Договорот потпишан за коалиција меѓу Алијансата за Албанците и Алтернативата, јасно ги дефинира критериумите и временските рокови на оваа коалиција, односно во ...
| | веќе видена | слични

Напредок во преговорите, но без конркетни кадровски решенија и без изјави е епилогот од третата средба на премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм ...
| | веќе видена | слични

“Минимумот на коректност што го очекуваме од вас е да одговорите дали е валиден или не, договорот потпишан меѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива? Ако не, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев и претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, со своите тимови, денеска, имаа нова работна ...
| | веќе видена | слични

На средбата на премиерот Зоран Заев и лидерот на „Алтернатива“, Африм Гаши е констатиран евидентен напредок во усогласувањето на ставовите околу дополнувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците, коалициониот партнер на Алтернатива, во средата вечерта објави соопштение за јавноста во кое тврди дека партијата на Африм Гаши најмалку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Програмските определби ќе бидат клучни во одлучувањето дали да се влезе во Владата, вели Реџепи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: