Ганиу: Шеснаесет луѓе од Чаир загинаа, нема атмосфера да се украсува за Нова година


2 копии

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
| | веќе видена | слични

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
| | веќе видена | слични

На четвртата седница на Советот на општина Гази Баба денеска едногласно беше усвоена одлуката предложена од градоначалникот Бобан Стефковски за доделување на ...
| | веќе видена | слични

Советот на општина Гази Баба денес 25.11.2021 година (четврток) на денешната седница донесе одлука за донирање на 450.000 денари за помош на семејствата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Советот на општина Гази Баба денеска, на барање на градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, ја оддржа четвртата седница. Седницата започна со ...
| | веќе видена | слични

Во општината Чаир се чувствува огромна загуба поради тоа што 16 лица загинаа во тешката автобуска несреќа во Бугарија. Советот на општината вчера одлучи да ги ...
| | веќе видена | слични

Според неговата реконструкција, еден важен предупредувачки знак е паднат уште од мај, а други делови од сигнализацијата се амортизирани и во практика не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ганиу: Шеснаесет луѓе од Чаир загинаа, нема атмосфера да се украсува за Нова година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: