Др.Шивачев: На еден од пациентите му претстои уште една операција, oстанатите се во стабилна состојба

Во тек е истрага за причините на несреќата.-На еден од пациентите денеска му претстои уште една операција. Останатите пациенти се во стабилна состојба “, вели ...
| | веќе видена | слични

Посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската несреќа во Бугарија кои денес треба да бидат транспортирани до скопскиот аеродром, после тоа веднаш ќе ...
| | веќе видена | слични

Посмртните останки на 45 македонски граѓани кои загинаа во сообраќајната несреќа во Бугарија на 23 ноември се очекува денеска во девет часот да пристигнат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Авионите со жртвите од несреќата ќе пристигнат утре во 9 часот, на плоштадот „Скендербег“ оддавање почит и следење на поворката Посмртните останки на 45 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за надворешни работи информира за измена на саатниците при пречекот и испраќањето на загинатите од автобуската несреќа во Бугарија до нивните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МНР извести за измена на саатници при пречекот и испраќањето на загинатите од автобуската несреќа во Бугарија до нивните домови и вечни почивалишта. Посмртните ...
| | веќе видена | слични

Камионот со кој до аеродромот ќе се транспортираат 45-те идентификувани тела од автобуската сообраќајна несреќа на магистралниот пат Струма пристигна во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во четврток во 9 часот на на скопскиот аеродром се очекува да пристигнат посмртните останки на 45 граѓани кои загинаа во трагичната несреќа во близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 578 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 534 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 146 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Др.Шивачев: На еден од пациентите му претстои уште една операција, oстанатите се во стабилна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: