Ристо Јаневски: Како еден менаџер се справува со секојдневните основни предизвици


Не познавам менаџер кој се занимава само со креативната работа, туку степенот на успешност со кој еден менаџер ја врши својата работа е секогаш во комбинација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупниот обем на инвестиции во овие проекти изнесува 3 милиони евра, од кои вкупно 385 илјади евра се средства кои ќе ги инвестираат самите компании Новите 70 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Инфинум“ една од најголемите хрватски компании, со интернационално искуство за развој на дигитални производи, која работи на глобалниот пазар ја презема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иднината им припаѓа на стартапите, вака директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), Коста Петров денеска ја најави проектираната финансиска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изминатиов период се евидентирани големи загуби и пад на економиите речиси во сите сектори. Потребата од квалитетен кадар што одговара на потребите на бизнисот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Развојот на нови и иновативни технологии е главниот фокус на ФИТР, кој во моментов поддржува над 780 проекти со инвестиции од 86 милиони евра, од кои голем дел ...
| | веќе видена | слични

Интернационалниот магазин Disruptors објави листа со топ 30 бизнис тренери за 2022 година, при што од Македонија на листата ја вброиХелена Милески, раководител ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристо Јаневски: Како еден менаџер се справува со секојдневните основни предизвици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: