Шмит: Додик под притисок се откажа од формирање на војска на РС

6 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Стјуарт Пич за специјален претставник за Западен Балкан како дел од континуираната посветеност на Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон го назначи Сер Стјуарт Пич за специјален пратеник за Западен Балкан.Тој наведува дека регионот се соочува со најголемата ...
| | веќе видена | слични

Обединетото кралство ја засилува заинтересираноста за Западен Балкан. По првпат, островската држава назначува специјален претставник, кој треба да се грижи за ...
| | веќе видена | слични

Бившиот шеф на Воениот комитет на НАТО, Стјуарт Пич, е назначен од британскиот премиер Борис Џонсон да ја преземе улогата на специјален пратеник на Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, за ситуацијата во БиХ разговарал со претседателот на Русија, Владимир Путин, кој, како што рече, се ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премир Борис Џонсон го именуваше за специјален претставник на неговата влада за западен Балкан сер Стјуарт Пич, висок воен офицер и поранашен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 518 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шмит: Додик под притисок се откажа од формирање на војска на РС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: