„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Доколку мислевте дека Халанд е гол-машина, не сте го запознале Халер

Норвешкото „чудо од дете“, Ерлинг Халанд овој прекар го доби по потврдата на својот квалитет во Лигата на Шампионите кога на првите пет меча во елитното ...
| | веќе видена | слични

Привремениот тренер на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник би можел да биде побогат за десет милиони евра доколку успее да ги задоволи барањата на управата на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот фудбалски стратег особено е познат по тоа што бара атрактивен стил на игра од своите избраници, но има и добри трансфер зделки реализирано, што ...
| | веќе видена | слични

Ралф Рагник денеска пристигна во Манчестер, германскиот стратег утревечер од трибините на „Олд Трафорд“ ќе го следи дербито на Јунајтед со Арсенал, по што и ...
| | веќе видена | слични

Норвешката гол-машина на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот. Халанд е голема желба на многу клубови, а на ...
| | веќе видена | слични

ФУДБАЛ – ГЕРМАНИЈА Баерн постигна рекордни 102 гола годинава Баерн го собори 44-годишниот рекорд на Келн, од 1977 година, за најмногу постигнати голови во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Доколку мислевте дека Халанд е гол-машина, не сте го запознале Халер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: