Станков за МИА: Додека не заврши ДНК анализата, не може да се утврди точниот број лица настрадани во несреќата


Директорот на Институтот за судска медицина Александар Станков во изјава за МИА вели дека на местото на автобуската несреќа во Бугарија се пронајдени 44 тела и ...
| | веќе видена | слични

При дополнителен преглед на запалениот македонски автобус кој изгоре на автопатот „Струма“, пронајдено е уште едно тело, пренесе Бугарската национална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на судска медицина Александар Станков во разговор за Топ тема, вели дека не може да зборува за причините за несреќата, но вели дека посмртни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Судска медицина, Александар Станков во интервју за Телма изјави дека телата на жртвите во автобуската несреќа моментално се во Судската медицина ...
| | веќе видена | слични

При денешниот дополнителен увид на автобусот со државјани на Република Македонија што имаше несреќа на автопатот „Струма“ во вторникот, е пронајдено уште едно ...
| | веќе видена | слични

Дете е 45та жртва чии остатоци се пронајдени во опожарениот автобус. Бугарското обвинителство објави дека човечките остатоци се пронајдени по дополнителниот ...
| | веќе видена | слични

Телото на 45-тата жртва е во просторот од автобусот кој е најмногу изгорен, изјави државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески околу денешното пронаоѓање на ...
| | веќе видена | слични

Местото не било видливо со оглед дека во тој дел од автобусот бил најмногу изгорен и во еден дел кај што не можело телото да се забележи, во моментот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Станков за МИА: Додека не заврши ДНК анализата, не може да се утврди точниот број лица настрадани во несреќата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: