ЌЕ ИМА ЛИ РУСКА ИНВАЗИЈА НА КИЕВ ВО ЈАНУАРИ? Москва е спремна, Украина купува оружје од НАТО


Повеќе од 90.000 руски војници чекаат на украинската граница за можен напад и инвазија врз земјата, која според шефот на украинското разузнавање Кирило Буданов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската влада бара од американскиот Конгрес да не воведува санкции за Северен тек 2, бидејќи ограничувањата може да ја ослабат довербата во САД. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Ова се наведува во таен документ што германската амбасада во Вашингтон го испратила до Конгресот, а кој денеска го објави порталот Аксиос. Во документот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите опции се во игра за тоа како да се одговори на „големото и невообичаено” трупање на руска војска околу границата со Украина, а НАТО алијансата ќе одлучи ...
| | веќе видена | слични

-Како што можете да разберете, сите опции се на маса, изјави за време на телефонски брифинг Карен Донфрид, помошник државен секретар за европски и евроазиски ...
| | веќе видена | слични
10 копии

– Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека најверојатно ќе разговара со својот руски и украински колега во обид да ги смири тензиите меѓу двете земји, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ја предупреди Русија дека секој обид за упад во Украина ќе има своја цена, бидејќи расте загриженоста за ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, повторно реагира дека Русија концентрира борбени трупи, тенкови и тешка воена опрема во близина на границата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 461 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ИМА ЛИ РУСКА ИНВАЗИЈА НА КИЕВ ВО ЈАНУАРИ? Москва е спремна, Украина купува оружје од НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: