Хоспитализираните во „Пирогов“ се во стабилна состојба, еден денеска ќе биде опериран


Вчера беа оперирани двајца пациенти кои исто така се во добра општа состојба. Повредените кои биле на интензивна нега денеска се пренесени на одделението на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Последниот пациент кој беше повреден во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, денеска е отпуштен од Клиниката за неврохирургија на болницата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медицински тим од Република Македонија попладнево го пренесува пациентот во татковината, јави дописникот на МИА од Софија.Ова е седмиот повреден во инцидентот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска од Клиниката за неврохирургија на УМХАТ „Н. И. Пирогов“ беше отпуштен и последниот од преживеаните во несреќата на автопатот Струма, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Од софијската блница „Пирогов“ денеска беше отпуштен и последниот повреден во тешката сообраќајка на автобус на БесаТранс на автопатот Струма. Медицинска екипа ...
| | веќе видена | слични

Последниот преживеан од автобуската трагедија на автопатот „Струма“ е отпуштен од софиската болница „Пирогов“, соопшти денеска болницата. Медицинска екипа од ...
| | веќе видена | слични

Со изгореници и полесни повреди попладнево пристигнаа уште двајца пациенти кои денеска беа отпуштени од софиската болница Пирогов. Се работи за сопружници од ...
| | веќе видена | слични

Пристигнаа уште двајца пациенти од повредените во автобуската дообраќајка во Бугарија. За време на транспортот биле во стабилна состојба и немало потреба од ...
| | веќе видена | слични

Тие се во стабилна здравствена состојба и се хоспитализирани на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија.Министерот за здравство Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоспитализираните во „Пирогов“ се во стабилна состојба, еден денеска ќе биде опериран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: