Несреќа во рудник во Русија, најмалку 11 загинати


Реакција во услови на кризен менаџмент во Русија Руските власти веднаш по несреќата во рудникот за јаглен Листважнаја, во која загинаа 51 лице, уапсија пет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На директорот на рускиот рудник за јаглен „Листважнаја”, Сергеј Махраков, кој е обвинет за кршење на правилата за индустриска безбедност во случајот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражниот комитет, одговорен за тешки кривични дела, најави дека против инспекторите ќе биде поднесен обвинителен акт и дека ќе им биде одреден притвор, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извор од службата за вонредни ситуации рекол вчера дека вкупниот број на жртви во несреќата во рускиот рудник во Кузбас достигнал 52, меѓу кои има и шест ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несреќа во рудник во Русија, најмалку 11 загинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: