Се гради улицата кон муслиманските гробишта во пехчевското село Црник

Започна изградбата на улицата бр.4 во пехчевското село Црник, која води кон муслиманските гробишта. Од општината информираа дека станува збор за извршување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

​Увид во градежните активности на ул. „Пушкинова” во Општина Кисела Вода изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Станува збор за фрекфентна улица која веќе се ...
| | веќе видена | слични

– Посебно внимание обрнуваме на квалитетот на работата. Реконструираните улици ќе ги исполнуваат законски пропишаните норми за асфалтирање, асфалтот ќе биде со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Увид во градежните активности на улицата “Пушкинова” изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Лично, на терен сакаше да се увери како тече реконструкцијата на ...
| | веќе видена | слични

„Деновиве е асфалтирана и ул. Моклишка со површина од 660 м/2, која беше во склоп на договор за асфалтирање со други улици. Изведувач е фирмата Градба Промет. ...
| | веќе видена | слични

За реконструкција на улицата Будва од потегот од пресек со Железничка до пресек со улицата Прилепска се кратат средства во износ од 12 милиони денари и за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на увид на грдежните активности за ппоставување на канализација на улиците „Будва“ и „Винковачка“. -Според проектот, на улицата „Будва“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 439 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се гради улицата кон муслиманските гробишта во пехчевското село Црник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: