Охрид SOS: Протест против сечењето на 62 децениски дрвја во Охрид

Охрид, 1. декември 2021 (ИНПРЕС) – Делот од кеј Македонија што беше пешачка зона е пренаменет за сообраќај поради реконструкцијата на улицата „Македонски ...
| | веќе видена | слични

Седумдесет и две дрва, повеќето стари и по 80 години, се сечат за да се реконструира улицата „Македонски просветители“ во центарот на Охрид. Екологисти и ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Дрвјата се воздухот и сенката и играта на нашите деца“, граѓанската иницијатива Охрид СОС денеска пред општинската зграда одржа протест против ...
| | веќе видена | слични

Екоактивисти упатија порака „Не сечете ги дрвјата“, за сечата на дрворедот на булеварот Македонски Просветители. Се собраа пред општинската зграда за да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охрид SOS: Протест против сечењето на 62 децениски дрвја во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: